Warszawa, 03-11-09

Trzecie spotkanie mikroskopowiczów

Trzecie spotkanie mikroskopowiczów

INNE SZKOLENIA


Zostań członkiem Stowarzyszenia
Dołącz do doświadczonego zespołu lekarzy promujących nowoczesne precyzyjne metody leczenia stomatologii mikroskopowejPostęp w dziedzinie stomatologii oraz rosnące wymagania pacjentów stanowią poważne wyzwanie dla lekarzy. Wymuszają one konieczność nie tylko stałego dokształcania się pod względem merytorycznym, ale przede wszystkim umiejętności wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technicznych, które w znaczący sposób wpływają na jakość, standard i skuteczność leczenia.

Polskie Stowarzyszenie Stomatologii Mikroskopowej zrzesza lekarzy różnych specjalności, którzy w swojej praktyce stomatologicznej wykorzystują mikroskopy. Mikroskop bywa niezbędny nie tylko podczas leczenia endodontycznego, ale pozwala także na precyzyjne wykonanie innych zabiegów, m.in. z zakresu stomatologii zachowawczej (badanie diagnostyczne przeprowadzone z użyciem mikroskopu pozwala na wykrycie nieszczelności wypełnień oraz wczesnego stadium próchnicy w bruzdach i szczelinach szkliwa).

Jednym z głównych zadań PSSM jest wdrażanie nowoczesnych metod leczenia stomatologii mikroskopowej do powszechnego stosowania, co z pewnością pozytywnie wpłynie nie tylko na komfort i standard pracy lekarzy, ale przede wszystkim na większe powodzenie i skuteczność leczenia pacjentów.